TCP SE PŘIPOJUJE K INICIATIVĚ PŘIPOMÍNAJÍCÍ OBĚTI KOMUNISMU. PAMÁTKU MILADY HORÁKOVÉ UCTÍ NA KASÁRNÁCH KARLÍN A SMÍCHOVSKÉ NÁPLAVCE
Praha, 25. června 2025 – Společnost Trade Centre Praha a.s. (TCP) se připojila k veřejné iniciativě Milada 75, která připomíná 75. výročí justiční vraždy doktorky Milady Horákové. V rámci této aktivity byly na budově Kasáren Karlín, jejímž správcem je TCP, vyvěšeny dvě vzpomínkové plachty. Instalace probíhá s ohledem na skutečnost, že objekt je památkově chráněný – plachty o rozměrech 2×8 metrů jsou proto zavěšeny pouze z oken.
„Chceme důstojně připomenout odkaz Milady Horákové – ženy, která se postavila totalitě s morální odvahou a zaplatila za to životem. Jako městská společnost považujeme za svou povinnost aktivně upozorňovat na zločiny komunistického režimu,“ uvedla místopředsedkyně představenstva TCP Marta Pražáková.
„Zachovali jsme přitom plný respekt k památkově chráněnému objektu – forma instalace plachet je zcela šetrná a do fasády nijak nezasahuje,“ dodává Pražáková.
Třetí plachta bude umístěna na smíchovské náplavce, a protože má stejné rozměry, bude dobře viditelná z protějšího břehu, například z tramvají projíždějících po Rašínově nábřeží.
Iniciativa Milada 75 vznikla z podnětu spolku Dekomunizace, který již řadu let upozorňuje na přehlížené aspekty komunistické minulosti. Více informací na www.dekomunizace.cz/milada75.


