Na náplavce byla zahájena výstava návrhů vizuální identity Viaduktu Karlín

V komunitní kobce 17 na Smíchovské náplavce byla zahájena unikátní výstava grafických návrhů vizuální identity Viaduktu Karlín

 

Všechny milovníky grafického designu potěší právě zahájená výstava v komunitní kobce 17 na náplavce Hořejšího nábřeží, která nabízí více než sedmdesát originálních návrhů vizuální identity Viaduktu Karlín, jež zaslali do otevřené soutěže účastníci z celé republiky i zahraničí. Vítězný návrh je již znám, opomenuty však nezůstanou ani ty další, které se svými nápady a kreativitou pokusili ztvárnit projekt, jenž v následujících letech zkultivuje veřejný prostor pod oblouky Negrelliho viaduktu a po vzoru evropských metropolí uvnitř nich vybuduje nové společensko-kulturní centrum.

Samotný vítězný design bude již zanedlouho provázet zkušební provoz pilotního oblouku viaduktu. Ten bude sloužit ke zjištění potřebných technických a ekonomických parametrů celoročního využití unikátního prostoru pod nejstarším železničním mostem hlavního města a během něj bude provozován jako infocentrum a místo pro setkávání či různé kulturní akce. V budoucích letech je poté v plánu zasklení několika desítek zbývajících oblouků, jež najdou mnoho kreativních i komerčních využití a nabídnou Pražanům nový prostor kam chodit za kulturou, zábavou i odpočinkem.

Otevřená designová soutěž pořádaná TRADE CENTRE PRAHA ve spolupráci s hlavním městem Prahou přilákala velké množství účastníků, o čemž se budou moci na vlastní oči přesvědčit všichni, kdo si od 24. do 30. dubna najdou cestu na náplavku. Kobka 17 pro ně bude otevřena ve všední dny od 15 do 19 hodin, o víkendu poté již od 13. hodiny. Vstup na výstavu je zdarma.

„Jsem moc ráda, že se soutěže zúčastnilo takové množství nadšených designérů a mám radost z toho, že je projekt oslovil. Jako poděkování jsme připravili výstavu všech návrhů a chceme tak veřejnosti nabídnout možnost vidět všechny kreativní nápady na vlastní oči a na jednom místě. Věříme, že si na ni zájemci najdou cestu a těšíme se na jejich návštěvu,“ uvádí členka představenstva TCP Marta Pražáková.

Odkaz na fotogalerii