Pražské náplavky oživí otevřená keramická dílna v kobce 1

Pražské náplavky oživí otevřená keramická dílna v kobce 1

 

Návštěvníci pražských náplavek se mohou těšit na nové místo k zábavě, odpočinku a kreativnímu vyžití. V kobce 1 na Smíchovské náplavce bude otevřena keramická dílna s kavárnou, která nabídne široké veřejnosti zázemí pro uměleckou činnost v podobě tvorby keramických výrobků. V programu dílny nebudou chybět ani keramické a výtvarné workshopy, filmová promítání nebo keramické markety u nábřežní zdi. Na své si přijdou také milovníci kávy či lokálních vín.

O novém provozovateli kobky rozhodlo otevřené výběrové řízení, které se pro pronájem prostor v nábřežní zdi pražských náplavek konalo poprvé po téměř čtyřech letech. Primárně v něm byl hodnocen dramaturgický záměr, jakým chce nájemce kobku provozovat. Roli dále hrála nabídnutá cena za pronájem a předchozí zkušenosti uchazeče s podobným typem podnikání.

„Kobka 1 je společně se svým přilehlým okolím dlouhodobě samostatným a specifickým místem na Smíchovské náplavce, které má znatelně nižší návštěvnost než její jižní část. Nabízí ale také celou řadu poziNvních aspektů jako lepší dopravní dostupnost nebo viditelnost z frekventovaného Palackého mostu. Právě toho by měl nový provozovatel využít a přispět tím tak k oživení významného veřejného prostoru,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský. 

Pražské náplavky se od své revitalizace staly oblíbeným místem pro setkávání Pražanů a trávení volného času. Na široké spektrum společenských i kulturních aktivit a rozvoj tohoto unikátního prostoru na břehu Vltavy, nyní naváže také provozovatel otevřené keramické dílny, který by měl zahájit svůj provoz již 4. května.