Spravované nemovitosti
Zpět na Spravované nemovitosti

TeTa

Jungmannova 747/28, Praha 1

Objekt Jungmannova 28, Praha 1 byl vystavěn v roce 1933 jako funkcionalistická stavba obchodního domu Te-Ta. Je zapsán v seznamu nemovitých kulturních památek a nachází se v pražské památkové rezervaci, památka UNESCO.

Je situován v samém centru Prahy a svou pasáží umístěnou v přízemí spojuje rušnou Jungmannovu ulici s klidnou zónou Františkánské zahrady. V letech 1996 – 1997 proběhla rozsáhlá rekonstrukce a přístavba podle projektu Z. Hölzela a J. Kerela. Je historicky znám velkou obchodní plochou umístěnou v celém půdorysu objektu, která v minulosti sloužila pro prodej sportovních potřeb (tzv. „Dům sportu“) a v současné době je využívána jako moderní Centrum energetického poradenství společnosti Pražská energetika, a.s.

Průčelí objektu do Jungmannovy ulice tvoří šestipodlažní budova (tzv. „přední dům“), v jejíž uliční části je vjezd do podzemních garáží, vchod do pasáže s hlavní částí obchodních prostor a vnitřním vchodem do této budovy. Ve 2. NP jsou umístěny kanceláře, ve 3. NP až 7. NP jsou bytové jednotky. Druhá část objektu (tzv. „zadní dům“) je přístavba vybudovaná při poslední rekonstrukci z 90. let 20. století, ve které v každém nadzemním podlaží je umístěna jedna nadstandardní bytová jednotka s neopakovatelným výhledem do Františkánské zahrady. Přední a zadní dům spojuje nástavba obchodních prostor objektu, na níž se nachází malebná střešní zahrada. Poslední částí objektu je památkově chráněný renesanční domek „U Tří zvonků“ resp. tzv. Brikcího dům, který je v současné době využíván jako kadeřnický a kosmetický salon.

V pasáži objektu je umístěn dispečink s nepřetržitým provozem. Objekt je zabezpečen systémem EPS, EZS a monitorován kamerovým systémem.
Příkazní smlouvy